Navigace

Obsah

Každému z nás jde o naše žáky.

Typ: náš tip
Vážení rodiče.

Vážení rodiče.

   "Žijeme v době internetu. Díky sociálním sítím může dneska komentovat kdokoliv cokoliv. V historii lidstva nebylo nikdy snazší někomu ublížit než právě dnes. Internetové hrdinství, kritika a hejt  (převedení negativních pocitů a naštvanosti do psané podoby) se staly symboly naší doby. Možná je to dobou, ale možná to vypovídá něco o každém z nás. Je jen jediná cesta jak se dá dneska kritice vyhnout. Nic nedělat, nic neříkat a ničím nebýt. A proto se raději pojďme všichni společně zabývat tím, čím jsme my, než psát na cizí zeď čím jsou ti druzí. Klávesnice máme všichni, zbytek už je jen na nás.

„Rádi píšem na cizí zeď a další jed plodí další jed a to, že každý může mít svůj hlas, neznamená, že musí soudit nás.“

                                                  autor KAZMA

https://www.youtube.com/watch?v=fTy_ykJRIXw

 

Každý z vás má možnost vyjádřit svůj názor. Každý z nás může s něčím nesouhlasit, ale má-li mít situace řešení, musí se názory vyjadřovat na místech, kde s tím kompetentní osoby mohou něco dělat. Má – li dítě problém ve třídě či se spolužáky, obraťte se přímo na třídního učitele, ten zná vaše děti nejlépe, žije s nimi každodenní život.

Máte připomínky ke známkování, nebo přístupu učitele k dítěti? Promluvte si s učitelem daného předmětu a hledejte společnou cestu. Hodnocení je ze zákona výhradní pravomocí učitele.

Chcete si popovídat o chodu školy, nejsou vám některá opatření ve škole jasná, máte návrh na zlepšení či chcete diskutovat nad koncepčními otázkami školy? Sjednejte si schůzku, rád se s vámi setkám.

Máte stížnost? Napište ji písemně, konkretizujte nedostatky, stížnost podepište a zašlete na adresu školy. Po seznámení s obsahem stížnosti si dohodneme termín našeho společného jednání.

 

                                                                           Ředitel ZŠ T.G.M. a MŠ Poříčany

                                                                                  Ing. Václav Pěnkava

 

Závěrem citace ze zákona: „Rodič má za své dítě odpovědnost nepřetržitě 24 hodin, učitel tuto odpovědnost nemá, vykonává pouze dohled na žáky a zajišťuje jim bezpečné prostředí!“

 

 


Vytvořeno: 4. 4. 2019
Poslední aktualizace: 7. 5. 2019 11:42
Autor: Správce Webu