Navigace

Obsah

Na kole dětem

Typ: ostatní
Přes Poříčany se pojede v neděli 2. 6. 2019

Krátké představení projektu Na kole dětem.

Projekt Na kole dětem je sportovně charitativním projektem, který si klade za cíl pomáhat dětem, které prodělali léčbu rakoviny. Zároveň má za cíl přivádět děti i dospělé ke sportu, v našem případě k cyklistice, a vykouzlit úsměv na dětských tvářích.

Tváří, zakladatelem a duší celého projektu je Josef Zimovčák, 10 ti násobný mistr světa v jízdě na vysokém kole.

V roce 2019 bude probíhat již 10.ročník této akce, kdy projedeme celou republiku z Aše do Znojma, a to ve dnech 29.května - 8.června.2019.

Projekt probíhá tak, že v průběhu těchto 11 dní projíždí peloton cyklistů Českou republikou od města k městu a shromažďuje od dárců peníze na rekondiční pobyty dětí, které prodělali léčbu rakoviny. Tyto pobyty jim pomáhají s návratem do běžného života.

Trasa pelotonu je přesně stanovena včetně přibližného časového rozvrhu a jednotlivé etapy najdete zde http://www.nakoledetem.cz/cyklotour/2019

Po rozkliknuti jednotlivých etap se zobrazí časový rozvrh a najdete zde i odkaz na podrobnou mapu trasy.

Každý den ráno peloton vyráží ze startovního města, zastaví cestou v partnerských zastávkových městech a večer skončí etapu v cílovém městě.

K pelotonu se může přidat úplně každý, a to na celou trasu nebo jen na několik kilometrů nebo metrů. Startovné je naprosto dobrovolné a o bezpečnost se po celou dobu jízdy starají příslušníci policie ČR.

V průběhu etapy bude peloton projíždět i Vaší obcí. Proto Vás i Vaše občany zveme mezi účastníky pelotonu, případně jako fanoušky ke trase.

Vše probíhá tak, že před pelotonem jede vozidlo policie a pořadatelů, pak v čele pelotonu jede Josef Zimovčák na vysokém kole a za ním celý peloton cyklistů. Na konci pelotonu jedou vozidla pořadatelů a vozidlo policie.

Pokud se připojují děti ve větší skupině, tak většinou čekají někde před městem (místo je dobré nahlásit předem managerovi projektu Petrovi Veselému tel 773 750 497, email vesely@nakoledetem.cz ).

Během přestávky v zastávkových městech probíhá přestávkový program, kde se mohou děti svézt i na vysokém kole. Jak takový program vypadá, lze vidět zde MailScanner has detected definite fraud in the website at "youtu.be". Do not trust this website: http://youtu.be/hQRelnRUgM8 .

Ti co nemají možnost se přidat na kole, tak mohou přijít fandit na trasu nebo na náměstí.

Sestřih z loňského ročníku Cyklotour naleznete na https://www.facebook.com/nakoledetem/videos/367427410529824/

 

Trasu cyklotour i další informace najdete na stránkách www.nakoledetem.cz , které jsou průběžně aktualizovány a kde bude v době konání cyklotour k dispozici i mapa se znázorněním aktuálního pohybu pelotonu po trase.

Pravidla účasti http://www.nakoledetem.cz/download/pravidla-ucasti-pro-cyklotour-na-kole-detem-2019


Vytvořeno: 27. 5. 2019
Poslední aktualizace: 27. 5. 2019 07:01
Autor: Správce Webu