Vítejte na stránkách třídy 1.Bznak

Třídní učitelka: Mgr. Iveta Pape

Konzultační hodiny: kdykoliv po předchozí domluvě

7.11.2019

Všude samá víčka .....matematika v 1. B .

matematika

20.10.2019

Etapy při nácviku čtení:

1. dokonalá znalost probraných písmen – dítě by si mělo vybavovat písmena bez delšího váhání
  2. spojování písmen do slabik
  3. spojování slabik do slov, vázané slabikování
  4. vázané slabikování přechází k plynulému čtení

Všechny kroky na sebe navazují, není možné některou z etap přeskočit nebo uspěchat. Pokud dítě nezvládá číst slabiku jako celek, je nutné se zaměřit na znalost jednotlivých písmen a potom znovu procvičujeme čtení slabiky jako celku.

Nácvik písmen:

• ve škole trénujeme postřehováním
  • hledáním písmen všude okolo (letáky, časopisy, písmenka v polévce…)
  • písmenka modelujeme, vystřihujeme, vytrháváme z papíru, …

Nácvik čtení slabik:

• první hlásku ve slabice „podržíme“ v puse (dětem říkám: připrav pusu) a zároveň vyslovíme následující hlásku, tím spojíme obě ve slabiku
  • důležité je kvalitní postřehování, kdy dítě přečte danou slabiku automaticky bez tichého šeptání si jednotlivých písmen.

Každé dítě je jiné, každé má své tempo učení se. Důležité je doma číst alespoň 10 minut každý den!!! Podstatná je pravidelnost.

Pokud bude dítě dokonale znát jednotlivá písmena, plynule přejde k vázanému slabikování a následně přechází k plynulému čtení.

26.9.2019

Nabídku kroužků najdete na webových stránkách školy. Vyplněnou přihlášku  děti odevzdají mně.

A takto to vypadá, když se práce podaří

foto 1.B

foto 1.Bfoto 1.B

19.9.2019

v tomto týdnu jsme vyvodili hlásky, písmena M,m A,a. Vyhledáváme daná písmenka, sluchem se snažíme rozeznat, kde ve slově se dané písmenko ( slabika) nachází  - na začátku, uprostřed nebo na konci slova.

psaní: uvolňujeme ruku, upevňujeme nácvik správného držení tužky, snažíme se kreslit na linku ( řádek). Děláme různá grafomotorická cvičení - čáry, vlnovky, oblouky, závitnice - spojené s nějakým obrázkem.

V matematice počítáme do pěti, dopočítáváme, vytváříme soubory různých předmětů, porovnáváme ( čeho je více, čeho je méně, o kolik....)

Plán na příští týden je na webových stránkách školy.

17.9.2019

Akce v nejbližších dnech

19.9. Ukázková hodina Tv

1.10. Svatováclavský běh

25.10. Ředitelské volno

28.10. Státní svátek

29. a 30.10. Podzimní prázdniny

Vítejte v novém školním roce 2019/2020

Vážení rodiče,

těším se na Vás a na děti  v pondělí v 7.45 před školou, kde nás slavnostně přivítá pan ředitel. Následně se přesuneme do třídy a já vám řeknu ty nejdůležitější informace pro další dny.

Předám vám přihlášky do školní družiny a na školní obědy. Prosím o zaplacení 100 Kč ( na místě v hotovosti) za klíček k botníku. V úterý se už budou děti přezouvat.

Úterý - vyučování do 11.30. Od tohoto dne začíná fungovat ranní i odpolední družina a jídelna. Děti si přinesou aktovky, penál, svačinu, pití a přezuvky.

Srdečně Vás zvu na první rodičovskou schůzku, která se koná ve středu 11. 9. od 17:00 h.