Vítejte na palubě 5. B

Třídní učitel: Mgr. Matouš Kotek
Kontakt: matous.kotek@zsporicany.cz
Konzultační hodiny:         čtvrtek od 14:00 do 15:00 hod., případně dle domluvy

Třídní samospráva:
Předseda: Michal Melich
Místopředseda: Tereza Šmídová

Třídní pravidla

V září jsme se v naší třídě dohodli na dodržování těchto 10 základních pravidel:

Třídní pravidla 5.B

AKTUÁLNĚ:

Od 17. 2. dojde ke změně rozvrhu. Konkrétní podoba změn je vidět v programu Bakaláři. Největší změna se týká tělocviku, který bude rozdělen na kluky a holky a spojen se šestou třídou.

Ve středu 19. 2. proběhne sběr papíru. Papír tentokrát nelze skladovat ve škole a je ho proto nutné přinést až ráno v den konání sběru. Papír by měl být zvážen a svázán do balíčku. Pokud jste sesbírali papíru více, než jste schopni najednou ve středu přinést, sběr by se měl opakovat opět za dva měsíce, lze jej tedy schovat na další kolo.

V týdnu od 24. 2. navštíví naši školu tři zahraniční studenti v rámci projektu EDISON. Do naší třídy by se měli podívat v úterý a v pátek. V úterý 25. 2. kvůli tomu zřejmě dojde k prodloužení vyučování o jednu vyučovací hodinu. (Přesnější informace budou doplněny.)

25. 2. proběhne ve škole pro zájemce focení. Bližší informace:

Nabídka fotografování

ČJ

Zde se můžete podívat na seznam povinné četby. Každý žák za pololetí přečte jednu jakoukoliv knihu a jednu ze seznamu. Pro pomoc při výběru knížek i následném zpracování do čtenářského deníku doporučuji využívat stránek:  https://www.databazeknih.cz/

Seznam literatury k domácí četbě

Omluvenky

Prosím, dodržujte školní řád v otázce omlouvání žáka:

– nepřítomnost žáka musí být omluvena (stačí poslat mail)

písemná omluvenka (v omluvném listu) se předá třídnímu učiteli první den příchodu do školy

– při absenci známé předem uvolňuje na základě písemné žádosti třídní učitel (1-3 dny) nebo ředitel školy (více než 3 dny)

• Diář každý den sledujte. Děti ho musí denně nosit! Je to forma komunikace mezi námi.
  • Je NUTNÉ, aby se děti na tělesnou výchovu převlékaly – triko i tepláky! (Samozřejmě i obuv.)  Bez převlečení nemohou z hygienických důvodů cvičit