Třídní učitelka:

Předseda třídy:  Veronika Žemličková

Zástupci ve školním parlamentu: Ema Buřvalová, Karla Čepeláková

Počet šesťáků: 22

13 dívek:  EMA, KARLA, MAJDA, RÓZA, VIKI, DENIKÁJA, BÁRA, TONIČKA, VANDA, LUCINELA, VERČA

9 chlapců:  DAN, DOMINIK, ONDRALUKÁŠ, TONDA, KUBA, ŠIMONMATĚJ, DAVID

Od pondělí 17.2. změna rozvrhu, nový rozvrh již je v Bakalářích.

Prosincový výlet do Prahy se vydařil, někdo si mohl vyzkoušet i řídit loď.

Jízda lodí po Vltavě

U Karlova mostu

Někteří žáci si nosí jako pití energetické nápoje. Tyto nápoje nejsou určené dětem. Opakovaně diskutujeme o nevhodnosti pití takovýchto nápojů dětmi. Prosím o osvětu také v rámci rodin.

Od úterý 3.12.2019 změna rozvrhu - v úterý bude 3.hodinu přírodopis, občanská výchova bude ve čtvrtek 1.hodinu.

Přihlášky na prosincové bruslení vybírám do zítřka - 22.11.. Kdo ještě nedonesl, prosím odevzdat zítra!

Seznam povinné četby

Ve středu 6.11. probíhá výuka dle rozvrhu, program Českomoravského odborového svazu podporujeme, ale nikoli formou stávky.

V úterý 5.11. má pracovní činnosti skupina pana učitele Adamíka, aby obě skupiny pokračovaly podobně s vyráběním výrobků.

23.10. Ještě se mi nesešly všechny formuláře k TV. (viz. níže). PROSÍM ZÍTRA - 24.10.

15.10. Děti budou v rámci hodin tělesné výchovy plnit Odznak všestrannosti - čeká je asi 10 disciplín, ve kterých jim během školního roku budou měřeny výkony. Výsledky lze ukládat do celorepublikové databáze a zúčastnění mohou získat odznáček. Prosím o vyplnění souhlasu s ukládáním dat dětí. (Formuláře jsem včera rozdávala). Vyplněné formuláře prosím donést zpět během tohoto týdne.

12.10. se pár dětí z naší třídy zúčastnilo výletu turistického kroužku - 15km dlouhého výšlapu z Lysé nad Labem na zříceninu kaple Povýšení sv. Kříže.

U zříceniny

V cíli

1.10. proběhne Svatováclavský běh, končíme vyučování ve 12:25, s sebou dostatek energie na závod, svačinu, diář (s podepsaným sdělením), penál a papírového draka (kdo má možnost).

PLÁNOVANÉ AKCE PRO ŠKOLNÍ ROK 2019/2020:

V týdnu od 24.2. do 28.2. budou na naší škole 3 zahraniční studenti v rámci projektu EDISON, s každou třídou druhého stupně stráví každý ze studentů dvouhodinovou lekci. Můžete očekávat změnu v rozvrhu.

V sobotu 22.2.2020 8. třída pořádá školní ples od 17:00 v hale školy, vstupné 50,-Kč, vstup pouze pro děti školou povinné

19.2.2020 proběhne sběr papíru, papír přinést svázaný a zvážený, výtěžek věnujeme na pomoc zvířatům v Austrálii

13.2.2020 proběhne v dopoledních hodinách cestovatelsko-geografický program BORNEO, vybíráme 50,- Kč (délka programu cca 1 vyučovací hodina) - peníze prosím donést nejpozději ve středu 12.2.

Doplňující informace k výletu 3.2.2020 - návrat bruslařů v 13:40, oběd bude odhlášen. Návrat turistů kolem 13:00, oběd nebude odhlášen.

V pondělí 3.2.2020 výlet do Nymburka na bruslení, děti bez bruslí jdou na pěší výlet. Vyrážíme ze školy po první vyučovací hodině. S sebou brusle, helmu, hokejku (dobrovolné), vhodné oblečení, svačinu, pití, peníze na vlak (Poříčany - Nymburk město a zpět), kapesné dle uvážení (bude krátký rozchod s možností koupě občerstvení), ISIC kartu. Přihlášky a 40,- Kč na vstup odevzdávat v týdnu od 27. do 30.1.2020.

V pátek 20.12. vánoční besídka - děti si připraví pohoštění (co kdo donese se domlouvají, tak snad to klapne), mohou si předat dárek​, pustíme si vánoční film, většina měla zájem jako zakončení programu objednat pizzu, zvažte se prosím, zda neodhlásit oběd. S sebou si mají přinést, kromě domluvených surovin, hrneček a vidličku. Konec vyučování a případně oběd bude v 11:10.

Ve čtvrtek 19.12. jedou přihlášení žáci bruslit do Nymburka. S sebou brusle, helmu, hokejku (dobrovolné), vhodné oblečení, svačinu, pití, peníze na vlak (Poříčany - Nymburk město a zpět), kapesné dle uvážení (bude krátký rozchod s možností koupě občerstvení), ISIC kartu. Sraz 7:35 na nádraží v Poříčanech. Návrat 12:40 tamtéž. Oběd pro bruslaře odhlášen.

V pondělí 16.12. pojedeme na školní výlet do Prahy (projížďka lodí a návštěva muzea Karlova mostu), sraz na nádraží v 7:10 (zakoupit zpáteční jízdenku na Praha - Masarykovo nádraží), předpokládaný návrat před 14:00. S sebou svačinu, pití, vhodné oblečení a obuv, kapesné dle uvážení. Na vstupné vybíráme 170,- Kč.

V pondělí 25.11. se v sokolovně koná divadelní představení - Jan zvaný Hus, vybírám 45,- Kč.
13.11. od 17:00 třídní schůzky. Někteří učitelé budou ke konzultacím k dispozici již od 16:00.

25.10. Ředitelské volno

1.10. Svatováclavský běh

11.9. se koná třídní schůzka od 17:00

od čtvrtka 5.9. se učíme podle rozvrhu

4.9. Třídnické práce. Končíme obědem ve 12:00.

3.9. Třídnické práce. Končíme obědem ve 12:10.

2. 9. V 8.00h slavnostní nástup před školou. Končíme v 9.35 hod.

Procvičování učiva:
www.umimecesky.cz          www.cestina.diktaty.cz          www.pravopisne.cz

www.umimematiku.cz       www.matematika.hrou.cz      www.hackmath.cz

www.onlinecviceni.cz

Týdenní plán najdete ZDE.

Platby obědů - tabulku s rozpisem si můžete stáhnout ZDE.