Vítejte na stránkách 7. třídy!

Třídní učitelka: MVDr. Jana Součková

E-mail: jana.souckova@zsporicany.cz

Asistent pedagoga:

Konzultační hodiny: kdykoliv po domluvě

Parlament: Adéla Klinderová, Natálie Dočkalová

Předseda třídy: Vojtěch Vycpálek

Místopředseda: Ilona Nováková

Do sedmé  třídy chodí 28 žáků.

Dodržujeme pravidla:

1. Respektovat se

2. Naslouchat si

3. Nesoudit ostatní dle vzhledu

4. Chováme se k ostatním tak, jak chceme, aby se chovali oni k nám

5. Neničit cizí majetek

6. Chovat se slušně

7. Táhnout za jeden provaz

8. Mluvit pravdu

9. !!!Dodržujeme tato pravidla!!!

4.12. charitativní bazar od 16.30 hod.

5.12. Mikuláš

6.12. recitační soutěž

11.12. adventní Vídeň

16.12. vánoční výlet

19.12. bruslení

3.2. bruslení

Doplňující informace k výletu 3.2.2020 - návrat bruslařů v 13:40, oběd bude odhlášen. Návrat turistů kolem 13:00, oběd nebude odhlášen.

V pondělí 3.2.2020 výlet do Nymburka na bruslení, děti bez bruslí jdou na pěší výlet. Vyrážíme ze školy po první vyučovací hodině. S sebou brusle, helmu, hokejku (dobrovolné), vhodné oblečení, svačinu, pití, peníze na vlak (Poříčany - Nymburk město a zpět), kapesné dle uvážení (bude krátký rozchod s možností koupě občerstvení), ISIC kartu. Přihlášky a 40,- Kč na vstup odevzdávat v týdnu od 27. do 30.1.2020.

V pátek 20.12. vánoční besídka - děti si připraví pohoštění (co kdo donese se domluví, připravíme si jednohubky nebo chlebíčky, salát ), mohou si předat dárek​, pustíme si vánoční film,S sebou si mají přinést, kromě domluvených surovin, hrneček a případně  vidličku, talířek). Konec vyučování a případně oběd bude v 11:10.

Ve čtvrtek 19.12. jedou přihlášení žáci bruslit do Nymburka. S sebou brusle, helmu, hokejku (dobrovolné), vhodné oblečení, svačinu, pití, peníze na vlak (Poříčany - Nymburk město a zpět), kapesné dle uvážení (bude krátký rozchod s možností koupě občerstvení), ISIC kartu. Sraz 7:35 na nádraží v Poříčanech. Návrat 12:40 tamtéž. Oběd pro bruslaře odhlášen.

Dne 16.12. v pondělí pojedeme na vánoční výlet do Prahy. Sraz na nádraží  v 7.10 hodin s platnou zpáteční jízdenkou. Navštívíme muzeum Karlova mostu a zúčastníme se plavby po Vltavě ,,Pražskými Benátkami". Vybíráme 170 Kč ( 2 vstupy ). Předpokládaný návrat mezi 13-14 hodin. S sebou: vhodné oblečení, kapesné dle uvážení a svačinu.

Děti budou v rámci hodin tělesné výchovy plnit Odznak všestrannosti - čeká je asi 10 disciplín, ve kterých jim během školního roku budou měřeny výkony. Výsledky lze ukládat do celorepublikové databáze a zúčastnění mohou získat odznáček. Prosím o vyplnění souhlasu s ukládáním dat dětí. (Formuláře jsem včera rozdávala). Vyplněné formuláře prosím donést zpět během tohoto týdne

Seznam povinné četby z literatury pro rok 2019/2020

Od uvedených autorů je po domluvě možné přečíst i jiné tituly. Za každé pololetí žák přečte nejméně dvě knihy, jedna by vždy měla být od některého z níže uvedených autorů.

Pověsti, báje, stare příběhy

Cibula, V. - Pražské pověsti;    Ježková, A. - Staré pověsti české a moravské, Řecké báje;

Petiška, E. – Golem a jiné židovské příběhy, Příběhy tisíce a jedné noci

Pilař, J. – Homérova Ilias;   Hulák, J. – Homérova Odysseia

Příběhy s dětským hrdinou

Bass, E. – Klapzubova jedenáctka aj.;     Drijverová, M. - Domov pro Marťany;    Goscinny, R. – Mikulášovy přestávky

Kinney, J. - Deník malého poseroutky

Lindgrenová, A. - Rojna, dcera loupežníka, Pippi Dlouhá punčocha, My z ostrova Saltrakan aj.

Russell, R. R. - Deník Mimoňky;    Procházková, I. – Únos domů;

Šrut, P. - Dva lelci ve skříni o Karlíkovi nemluvě;   Bernardinová, E. - Kluci, holky a Stodůlky;

Steklač, V. - Bořík a spol., Jak jsme se učili slušně nadávat;   Svobodová, V. - Čerti z Počernic;

Dobrodružná a historická

Blytonová, E. – Správná pětka;   Bezděková, Z. - Říkali mi Leni;

Foglar, J. – Záhada hlavolamu, Tábor smůly aj.

Kypling, R. – Kniha džunglí;   P. H. Šlik – Tajemství jeskyně pokladů

Štorch, E. – Minehava, Bronzový poklad aj.;    Ransome, A. – Boj o Ostrov, Trosečníci z Vlaštovky;

Verne, J. – Vynález zkázy, Cesta kolem světa za 80 dní;   Vondruška, V. – Fiorella a Bratrstvo křišťálu

Fantasy

Tolkien, J.R.R. – Hobit, Pán prstenů;   Březinová, I. - Strážci světla;