ZŠ a MŠ Poříčany
ZŠ T.G.M. a MŠ Poříčany

SPÁDOVOST ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY POŘÍČANY

podrobnosti zde:

 

Vážení rodiče, z důvodu rekonstrukce podjezdu pod žel. tratí bude dočasně omezen i průchod pro pěší (předpoklad uzavírky je do 30. června).

Od pondělí 23. 5. 2022 bude proto hlídání přechodu pro školní děti v ranních hodinách zajištěno u podchodu na křižovatce ul. Českobrodská a V Průhonu. Posílejte prosím děti touto trasou!

SPÁDOVOST ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY POŘÍČANY

V souvislosti s nárůstem požadavků na přijetí žáků do Základní školy Poříčany jsme se rozhodli uvést na pravou míru nepřesné informace o spádovosti naší školy, se kterými rodiče dětí ze sousedních obcí často pracují.

SPÁDOVOST ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÉ ŠKOLY POŘÍČANY

V souvislosti s nárůstem požadavků na přijetí žáků do Základní školy Poříčany jsme se rozhodli uvést na pravou míru nepřesné informace o spádovosti naší školy, se kterými rodiče dětí ze sousedních obcí často pracují. 

Poříčanská škola NENÍ oficiálně spádovou školou pro žádnou z okolních obcí.

Je pravdou, že historicky přijímáme děti z Hořan, Chrástu a částečně z Klučova, Skramníků, Žher a Lstiboře, vždy se ale jedná o pár dětí v ročníku. Zejména v případě Klučova, kde počet dětí v posledních letech výrazně narůstá a velká část jich chodí k zápisu do Českého Brodu, nejsme schopni zajistit kapacitu pro všechny.  

S vedením všech obcí o situaci a kapacitních možnostech naší školy jednáme již cca 10 let a průběžně počty dětí monitorujeme. K ověření dostatečné kapacity škola dělá i další opatření - v mateřských školách v Poříčanech, Chrástu a Klučově mapuje požadavky předškoláků, a to jak pravděpodobnost odkladu školní docházky, tak i preferenci, zda se chystají k zápisu do naší školy.

Situace v letošním roce, kdy ani školy v  Českém Brodě nejsou schopny uspokojit všechny budoucí prvňáčky, je komplikovaná a pro rodiče nepřijatých dětí velmi stresující. Nárůst dodatečných žádostí o přijetí však bohužel nejsme schopni v Poříčanech pokrýt.

Pro školní rok 2022/23 bude otevřena jedna první třída a všechny děti, které k řádnému zápisu přišly a nemají odklad, byly přijaty. Kapacita budoucí první třídy, ale i celé školy je tímto de facto naplněna.

Děkujeme za pochopení

 

Mgr. Hana Teršová, starostka obce   

Datum vložení: 3. 5. 2022 10:53
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2022 10:53
Autor: Mgr. Pavel Klubert

Vedlejší menu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19
1
20
1
21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 118
TÝDEN: 1874
CELKEM: 639199