ZŠ a MŠ Poříčany
ZŠ T.G.M. a MŠ Poříčany

OMEZENÍ PROVOZU DRUŽINY - úprava pracovní doby se prodlužuje do pátku 28. 1. 2022. Družina bude otevřena jen do 15:00 hod.

Prosíme rodiče - pokud můžete, vyzvedávejte děti rovnou ze školy - děkujeme.

Vážení rodiče

obec Poříčany

obracím se na vás touto cestou s prosbou o spolupráci. V posledních týdnech, možná měsících, jsme obdrželi několik stížností na chování dětí a mládeže v obci.

Rozumíme tomu, že současná situace pro děti není jednoduchá, nemohou chodit do školy, potkávat se s kamarády a věnovat se svým volnočasovým aktivitám a zábavě v míře, na kterou byly zvyklé a která by byla normální. Je bez pochyby dobré, po hodinách doma u online výuky, strávit nějaký čas venku na čerstvém vzduchu a ne u počítače.
Už méně dobrá je pak občas forma těchto skupinových „výsadků“. Na podzim bylo centrem shlukování dětské hřiště nebo koupaliště, nyní je to nádražní hala. “Blbnout venku“ je v pořádku, bohužel ale od obyčejné klukoviny je často jen krůček k obtěžování okolí, vandalismu a ničení cizí věci. V tom lepším případě se nikomu nic nestane, odnese se to „jen“ něčí majetek.
Chci Vás proto poprosit, abyste věnovali více pozornosti tomu, jak a s kým vaše děti tráví svůj volný čas, abyste s nimi na toto téma promluvili, a také abyste dohlédli, že respektují současná opatření (alespoň v nějaké rozumné míře ).
Vysvětlete prosím doma dětem, že se některé věci nedělají. Není normální házet dělobuchy do odpadkových košů nebo do odstavených aut, odtáhnout od školy kontejner s papírem na koupaliště a tam ho vysypat, není normální do koupaliště hodit lavičku nebo vypáčit dveře od boudy vedle, něco v ní ukrást a hodit to do koupaliště. Není normální sprejovat po lavičkách a zdech, ani popíjet alkohol na dětském hřišti a ničit při tom dětské hračky. Ani se v 16 vozit na kolotoči pro pětileté děti. Není normální hodit po člověku v podchodu zpola plnou plechovku pití… Reagovat agresivně na lidi, kteří je na jejich chování upozorní, také není v pořádku. A pokud to přesáhne určitou mez, není možné tvářit se, že se vlastně nic neděje.
Prosím, pomozte nám s tím. Některé z incidentů se řešily ve škole, k pár událostem už byla přivolána i policie. Ale to je přece to poslední, co by kdokoli chtěl…
Děkuji a přeji vám v této nelehké době pevné nervy. Snad se budeme moct vrátit k normálnímu životu co nejdříve.
                                                                                             Hanka Teršová
                                                                                                 starostka

 

Přílohy

Apel na rodiče

Apel na rodiče.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 357,62 kB
Datum vložení: 12. 2. 2021 9:35
Datum poslední aktualizace: 12. 2. 2021 9:44
Autor: Správce Webu

Vedlejší menu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 115
TÝDEN: 2275
CELKEM: 602866