ZŠ a MŠ Poříčany
ZŠ T.G.M. a MŠ Poříčany

Od pondělí 17. 5. 2021 končí distanční výuka. Všichni žáci zahájí výuku ve škole. podrobnosti zde

Výsledky zápisu do 1. třídy ZDE

 

Vážení rodiče

obec Poříčany

obracím se na vás touto cestou s prosbou o spolupráci. V posledních týdnech, možná měsících, jsme obdrželi několik stížností na chování dětí a mládeže v obci.

Rozumíme tomu, že současná situace pro děti není jednoduchá, nemohou chodit do školy, potkávat se s kamarády a věnovat se svým volnočasovým aktivitám a zábavě v míře, na kterou byly zvyklé a která by byla normální. Je bez pochyby dobré, po hodinách doma u online výuky, strávit nějaký čas venku na čerstvém vzduchu a ne u počítače.
Už méně dobrá je pak občas forma těchto skupinových „výsadků“. Na podzim bylo centrem shlukování dětské hřiště nebo koupaliště, nyní je to nádražní hala. “Blbnout venku“ je v pořádku, bohužel ale od obyčejné klukoviny je často jen krůček k obtěžování okolí, vandalismu a ničení cizí věci. V tom lepším případě se nikomu nic nestane, odnese se to „jen“ něčí majetek.
Chci Vás proto poprosit, abyste věnovali více pozornosti tomu, jak a s kým vaše děti tráví svůj volný čas, abyste s nimi na toto téma promluvili, a také abyste dohlédli, že respektují současná opatření (alespoň v nějaké rozumné míře ).
Vysvětlete prosím doma dětem, že se některé věci nedělají. Není normální házet dělobuchy do odpadkových košů nebo do odstavených aut, odtáhnout od školy kontejner s papírem na koupaliště a tam ho vysypat, není normální do koupaliště hodit lavičku nebo vypáčit dveře od boudy vedle, něco v ní ukrást a hodit to do koupaliště. Není normální sprejovat po lavičkách a zdech, ani popíjet alkohol na dětském hřišti a ničit při tom dětské hračky. Ani se v 16 vozit na kolotoči pro pětileté děti. Není normální hodit po člověku v podchodu zpola plnou plechovku pití… Reagovat agresivně na lidi, kteří je na jejich chování upozorní, také není v pořádku. A pokud to přesáhne určitou mez, není možné tvářit se, že se vlastně nic neděje.
Prosím, pomozte nám s tím. Některé z incidentů se řešily ve škole, k pár událostem už byla přivolána i policie. Ale to je přece to poslední, co by kdokoli chtěl…
Děkuji a přeji vám v této nelehké době pevné nervy. Snad se budeme moct vrátit k normálnímu životu co nejdříve.
                                                                                             Hanka Teršová
                                                                                                 starostka

 

Přílohy

Apel na rodiče

Apel na rodiče.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 357,62 kB
Datum vložení: 12. 2. 2021 9:35
Datum poslední aktualizace: 12. 2. 2021 9:44
Autor: Správce Webu

Vedlejší menu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 188
TÝDEN: 188
CELKEM: 539997