ZŠ a MŠ Poříčany
ZŠ T.G.M. a MŠ Poříčany

Zápis pro školní rok 2024/2025 proběhne dne 10. 4. 2024 od 14:00 do 17:30.

více informací k zápisu najdete zde.

2.třída

Vítejte na stránkách 2. třídy

Třídní učitelka: Mgr. Jarmila Horová

E-mail: jarmila.horova1@zsporicany.cz

Konzultační hodiny: čtvrtek 11,30 - 12,15 hod

Zástupci třídy ve školním parlament: Ondřej Horyna a Max Novotný

(Parlament se schází každou středu v 7, 30 hodin v učebně PC).

NOVÉ:

Vážení rodiče,

zítra utvoříme ve škole v rámci projektu Hrdá škola ​živý obraz. Je třeba, abychom přišli oblečení v růžové, červené, fialové, popř. bílé barvě. (Mikina, svetr, bunda...)

Děkuji za spolupráci a přeji hezký den.

JH​

5.3. bude v sokolovně beseda s paní Motani : Africké safari (Vybíráme 70 Kč)

14.3. se zúčastníme workshopu LES a jeho obyvatelé ( Budeme vybírat také 70 Kč)

Dobrý den,

5.února přijede do naší školy mobilní planetárium s programem 4 roční období.
Popis akce:
Máme k dispozici sférickou projekci, což je nafukovací kopule o průměru
5 m a výšce min. 2,7m, kde se vejde přibližně 30-40 dětí a zde promítáme nejnovější vzdělávací film  v technologii 360 stupňů, který dětem umožní pochopit každoroční cestu slunce po obloze spolu se změnami ročních období. Děti sledují projekci s velkým zájmem. Film trvá cca 30 minut.

Vstupné je 130,- na dítě.
S projekcí je spojeno focení dětí ( ukázky fotografií naleznete na  http://benetronas.cz/ )

Speciálně pro Vaši, školu máte možnost mít planetárium zcela ZDARMA,- pro děti, které se nafotí na naše sady.
!!!Ty děti, které se nechtějí fotit, platí VSTUPNÉ 130,-!!!

Proběhne projekce + fotografování a my Vám do 3-4 týdnů dodáme naše fototiskárenské sady.

Každá sada stojí pouze  - 280 Kč (Platit až po obdržení fotografií).

Prosím vás tedy, abyste mi do konce týdne napsali, zda chcete děti fotografovat .
Děkuji a přeji hezký den.

JH

V projektové hodině jsme se zabývali odpadem a jeho tříděním. Přeci jen ho teď bude více! Tak víme, jak s ním správně zacházet.

VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE!!!

Odpad

Od pondělí 4.12. se nám mění rozvrh. Tělesná výchova nebude.

Každý den končíme vyučování v 11:30 hodin a ve čtvtrtek jedeme po obědě na plavecký výcvik. Oběd máme v 11:30.

V úterý je ve škole Mikuláš.

Ve čtvrtek ráno jedeme do divadla v Nymburce.

A ve čtvrtek zahajujeme plavecký výcvik.

Už máme adventní kalendář, kde najdeme každý den úkol od Ježíška. Dnes to byla básnička. A všichni ji skvěle přednesli!

Vánoční stromeček

Už máme vánoční stromeček.

adventní kalendář

Vtipný den bez tašek:

Den bez tašek

21.11. Den bez tašek

22.11. Sběr papíru - 7,15 - 8 hodin

16,30  Třídní schůzka

Halloween v naší třídě:

Naše vítězné družstvo získalo putovní pohár:

pohár

PLÁNOVANÝ NÁVRAT ze školy v přírodě: pátek 13. 10. mezi 11.15 - 11.30h

Odjzed autobusu od hotelu Semerink je naplánován na 9.30h. Pokud nedojde ke zpoždění před odjezdem nebo během cesty, čekejte nás prosím ca. v 11.30h před školou.

Čtvrtek:

Dnešní foto s diplomem za úspěšné dovršení naší první školy v přírodě:

s diplomem

Středa:

Dnes bylo v lese hodně hub. Odpoledne bobová dráha a trampolíny, takže večeři slupli všichni rychle.

Před spaním je ještě večerní předčítání knih, po něm se lépe usíná.

večeřevečeřevečeřevečeře

Úterý:

Po klidné noci máme za sebou budíček, snídani, vyučování a oběd.

A těšíme se na odpolední program.(Diskotéka byla včera).

čteníčteníčtení

první večer

první večerprvní večer

první večerprvní večerprvní večerprvní večer

první večer

ŠKOLA V PŘÍRODĚ "HOTEL SEMERINK" - 9. - 13. 10.

9. 10. V pořádku jsme dojeli do hotelu, ubytovali jsme se, po obědě nás čeká první program s instruktory, s ohledem na nepřízeň počasí uvnitř v hotelu. Srdečně zdravíme!

Vážení rodiče, milé děti,

v pondělí 4.9. se po prázdninách sejdeme v 8 hodin před školou. Pokud bude pršet, půjdeme hned do třídy, kde setrváme asi hodinu.
Zeptám se vás, kdo půjde v úterý na oběd (v pondělí není ani oběd ani družina, obojí začíná v úterý) a dám vám přihlášku na obědy a do družiny.
Dále si řekneme informace o bezpečném chování a o organizaci školního roku a rozejdete se domů.

V úterý už přijdete se školním batohem, kde budete mít penál, svačinu a vyplněné přihlášky. Vezměte si sportovní oblečení, abychom mohli část vyučování strávit venku, pokud nám počasí dovolí.
Zvolíme si zase zástupce třídy do parlamentu, budeme mít program KIVA jako loni, budeme si povídat o prázdninách atd.
Vyučování končíme v 11,30 hodin, poté můžete odejít domů nebo na oběd a do družiny.

A od středy 6. 9. se už budeme učit podle rozvrhu.

Ve středu (13.9.2023) je od 16, 30 hodin třídní schůzka pro rodiče. Kromě mnoha informací mě bude zajímat zájem rodičů o školu v přírodě v tomto školním roce. Budu navrhovat termín podzimní, to znamená hned v říjnu (pokud bude), nebo jarní. Píši Vám to v předstihu, abyste měli dost času se rozhodnout. A to jestli pojedeme, záleží na Vašem zájmu.

Přeji Vám hezký den, od pondělí se budu moc těšit na děti a ve středu 13.9. na třídní schůzce na rodiče.

Jarmila Horová

(Pokud máte dotazy, které jsou potřeba vyřešit rychle, pište, prosím, sem nebo na mail nebo se stavte ve škole, jsem tu do cca 13 hodin).

Návštěvnost:

ONLINE:2