Navigace

Obsah

Pěstujeme si zdravé svačinky

Typ: náš tip
Tradičním vynesením Morany jsme zahnali zimu a umožnili jaru, aby se nám vrátilo.
Příchod jara přinesl do 2.třídy MŠ Sluníček nové příležitosti, jak poznávat svět kolem nás.

Na zahradě školky vznikl za vydatné pomoci dětí zeleninový záhon vytvořený z dřevěné palety.

Zahradnické práce si děti vyzkoušely již při osazování truhlíků, které zdobí okna a vchod do naší školky. Nejprve bylo nutné upravit místo, kde se bude záhon nacházet. Paní učitelky vyrývaly drny trávy, děti je nakládaly na kolečka a odvážely k plotu, kde z nich sestavovaly koberec.

Odkrytím drnů se naskytla výborná příležitost k pozorování žížal. Během chvilky mělo každé dítě ze třídy svou vlastní žížalu, stavěly jim domečky a dávaly žížalám jména. K žížalí farmě brzy přibyly i stonožky a hlavně vznikl prostor pro pozorování a přirozené učení.

Po odstranění trávníku pomáhaly děti uhrabat hlínu, tak aby vznikla rovná plocha, na kterou bylo možné položit paletu.

Poté, co paní učitelky připevnily na paletu textilii, která měla zabránit vyplavení zeminy, přišly na řadu opět malí pomocníci. Vyzbrojeni lopatkami nosily zeminu z pytlů dokud nebyly příčky palety dostatečně plné. Nyní stačilo nanošenou hlínu uhrabat a mohlo se začít s osazováním záhonků.

Děti měly možnost vyjádřit se k tomu, jakou zeleninu budeme na záhonku pěstovat. Jejich největší přání vypěstovat meloun se bohužel splnit nedalo, ale už teď se těší, jak si pochutnají na jahodách, kedlubnách, hrášku nebo ředkvičkách.

Pan školník pro nás sestavuje truhlík, ve kterém budeme pěstovat bylinky. Ty poslouží k oživení zdravé varianty pitného režimu.  Připraveny  máme různé druhy máty, meduňku, levanduli a také rádi  vyzkoušíme rostlinu nazývanou aztécký cukr.

Těšíme se na slizeň!

Martina Kadeřábková, Jana Šmídová

obrázky ve fotogalerii MŠ


Vytvořeno: 3. 4. 2019
Poslední aktualizace: 3. 4. 2019 14:45
Autor: Správce Webu