Charakteristika ZŠ

Našim žákům nabízíme:

Výuka:

• Od září 2007 probíhá výuka podle školního vzdělávacího programu „ZŠ Poříčany“, který je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem. Naše motto vyjadřuje základní myšlenku vzdělávacího programu – „otevřenost školy všem dětem, rodičům i veřejnosti“.
  • Budeme děti vzdělávat tak, aby mohly uplatnit své individuální předpoklady, aby se jejich vzdělávání odvíjelo od jejich převažujících zájmů, schopností a reálných hranic možností.
  • Umožníme žákům se specifickými vzdělávacími potřebami, ale i žákům nadaným se začlenit a přiměřeně realizovat.
  • Vytváříme důstojné a zdravé prostředí, v němž je vztah k žákům chápán a uplatňován jako vztah k partnerům a účastníkům vzdělávání. ŠVP klade důraz na všestranný rozvoj osobnosti.

S čím se u nás setkáte?
  • Jsme škola rodinného typu.
  • Každému žákovi se věnujeme individuálně.
  • Možnost konzultací dětí, ale i rodičů s učiteli i speciálním pedagogem.
  • Ve škole funguje výchovné, kariérové poradenství, zaměřujeme se i na prevenci sociálně patologických jevů.
  • Snažíme se usnadnit předškolákům přechod do školy kvalitní přípravou, na které se podílí i speciální pedagog.
  • Zkušení a ochotní pedagogové.
  • V první třidě kroužek anglického jazyka.
  • Od druhé třídy výuka anglického jazyka jako povinného předmětu.
  • Od sedmé třídy možno studovat druhý cizí jazyk.
  • Výuka informatiky již od čtvrtého ročníku.
  • Učebna s interaktivní tabulí.
  • Moderní multifunkční učebna výpočetní techniky.
  • Velká úspěšnost při přijímacích zkouškách na střední školy.
  • Lyžařský výcvik, škola v přírodě, školní výlety.
  • Průběžné sledování výsledků v porovnání s ostatními školami v ČR.
  • Velké množství doprovodných aktivit (divadla, zoo, kulturní památky).

Využití volného času:
  • Velké množství zájmových kroužků – podle zájmu dětí (taneční aerobik, šikovné ruce, vybíjená, zdravotní, malý podnikatel, němčina hrou, hra na sopránové flétny).
  • Svůj volný čas mohou děti trávit v průběhu volných hodin nebo po vyučování v nově zřízeném ŠKOLNÍM KLUBU.
  • Volný přístup k internetu.
  • Tělovýchovné zařízení v přírodě, využitelné i mimo výuku.

Školní družina:

• Provoz od 11,30 do 17.00 hodin.
  • Za hezkého počasí možnost využití přírodní tělocvičny v areálu školy.
  • Řada kulturních aktivit, tvorba krásných dekorativních výrobků.

Školní jídelna:

• Nápojový automat, možnost zakoupení svačin.
  • Jídlo vysoké kvality, chlazené i teplé nápoje, pestrý jídelníček.
  • Dodržování nejpřísnějších hygienických norem.

13.06.2019

SPORTUJE CELÁ RODINA

18. 6. 2019 máte opět možnost zasoutěžit si se svou ratolestí a porovnat síly s ostatními. Bohatý doprovodný program. Začínáme ve čtyři.

Detail AKTUALITY

Turistická setkávání - slovo na závěr

Poslední (v pořadí 6.) turistické setkání v tomto školním roce se uskutečnilo v sobotu 8.6. Mladí turisté vyzbrojeni KPZkami vlastní výroby zdolali rozhlednu Hrubý Jeseník a překonali vzdálenost 13 km. Všichni zúčastnění turisté zasluhují pochvalu.

05.06.2019

POZOR - stavební práce kolem MŠ

„Vážení rodiče,

05.06.2019

Setkání s rodiči budoucích prvňáčků

Vážení rodiče. Dne 12. 6. 2019 v 16:00 hodin Vás zvu na naše setkání s rodiči prvňáčků ve školním roce 2019/2020. Dozvíte se rozdělení do tříd. Budou dvě třídy 1.A i 1.B. Seznámíte se se svými učitelkami. Řekneme si co pořídit pro svého prvňáčka a mnoho dalších užitečných informací.

29.05.2019

Zájezd do Anglie

V posledním květnovém týdnu se vybraní žáci, převážně 8. tříd, zúčastnili výletu do Anglie.