Charakteristika ZŠ

Našim žákům nabízíme:

Výuka:

• Od září 2007 probíhá výuka podle školního vzdělávacího programu „ZŠ Poříčany“, který je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem. Naše motto vyjadřuje základní myšlenku vzdělávacího programu – „otevřenost školy všem dětem, rodičům i veřejnosti“.
  • Budeme děti vzdělávat tak, aby mohly uplatnit své individuální předpoklady, aby se jejich vzdělávání odvíjelo od jejich převažujících zájmů, schopností a reálných hranic možností.
  • Umožníme žákům se specifickými vzdělávacími potřebami, ale i žákům nadaným se začlenit a přiměřeně realizovat.
  • Vytváříme důstojné a zdravé prostředí, v němž je vztah k žákům chápán a uplatňován jako vztah k partnerům a účastníkům vzdělávání. ŠVP klade důraz na všestranný rozvoj osobnosti.

S čím se u nás setkáte?
  • Jsme škola rodinného typu.
  • Každému žákovi se věnujeme individuálně.
  • Možnost konzultací dětí, ale i rodičů s učiteli i speciálním pedagogem.
  • Ve škole funguje výchovné, kariérové poradenství, zaměřujeme se i na prevenci sociálně patologických jevů.
  • Snažíme se usnadnit předškolákům přechod do školy kvalitní přípravou, na které se podílí i speciální pedagog.
  • Zkušení a ochotní pedagogové.
  • V první třidě kroužek anglického jazyka.
  • Od druhé třídy výuka anglického jazyka jako povinného předmětu.
  • Od sedmé třídy možno studovat druhý cizí jazyk.
  • Výuka informatiky již od čtvrtého ročníku.
  • Učebna s interaktivní tabulí.
  • Moderní multifunkční učebna výpočetní techniky.
  • Velká úspěšnost při přijímacích zkouškách na střední školy.
  • Lyžařský výcvik, škola v přírodě, školní výlety.
  • Průběžné sledování výsledků v porovnání s ostatními školami v ČR.
  • Velké množství doprovodných aktivit (divadla, zoo, kulturní památky).

Využití volného času:
  • Velké množství zájmových kroužků – podle zájmu dětí (taneční aerobik, šikovné ruce, vybíjená, zdravotní, malý podnikatel, němčina hrou, hra na sopránové flétny).
  • Svůj volný čas mohou děti trávit v průběhu volných hodin nebo po vyučování v nově zřízeném ŠKOLNÍM KLUBU.
  • Volný přístup k internetu.
  • Tělovýchovné zařízení v přírodě, využitelné i mimo výuku.

Školní družina:

• Provoz od 11,30 do 17.00 hodin.
  • Za hezkého počasí možnost využití přírodní tělocvičny v areálu školy.
  • Řada kulturních aktivit, tvorba krásných dekorativních výrobků.

Školní jídelna:

• Nápojový automat, možnost zakoupení svačin.
  • Jídlo vysoké kvality, chlazené i teplé nápoje, pestrý jídelníček.
  • Dodržování nejpřísnějších hygienických norem.

23.04.2019

ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY POŘÍČANY

Zápis do MŠ s nástupem od 2. 9. 2019 proběhne dne 2. 5. 2019 od 13:00 hodin do 17:00 hodin. Zápis proběhne v kanceláři školy v prvním patře. S sebou přineste občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.

23.04.2019

Zájezd do Londýna - informační schůzka

Informační schůzka k zájezdu do Londýna proběhne 29. 4. 2019 v 16:00 v učebně 9. třídy.

Turistické setkání č. 5

Po dobytí hradu Bezděz se skupina poříčanských dobrodruhů vydá na další výpravu, a sice na hrad Lipnice nad Sázavou

Detail AKTUALITY

Letos nebude příměstský tábor.

V období květen až srpen proběhne kompletní rekonstrukce MŠ budovy B a C. Hlavní práce na rekonstrukci proběhnou v prázdninových měsících.

Detail AKTUALITY

Biatlon bez lyží, aneb to je TARGET SPRINT!

Včera se žáci 7. a 8. třídy zúčastnili sportovní soutěže TARGET SPRINT, která vychází ze stále více populárního biatlonu. Žáci absolvovali běh na 400 metrů a následnou střelbu z laserové pušky.