Charakteristika ZŠ

Našim žákům nabízíme:

Výuka:

• Od září 2007 probíhá výuka podle školního vzdělávacího programu „ZŠ Poříčany“, který je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem. Naše motto vyjadřuje základní myšlenku vzdělávacího programu – „otevřenost školy všem dětem, rodičům i veřejnosti“.
  • Budeme děti vzdělávat tak, aby mohly uplatnit své individuální předpoklady, aby se jejich vzdělávání odvíjelo od jejich převažujících zájmů, schopností a reálných hranic možností.
  • Umožníme žákům se specifickými vzdělávacími potřebami, ale i žákům nadaným se začlenit a přiměřeně realizovat.
  • Vytváříme důstojné a zdravé prostředí, v němž je vztah k žákům chápán a uplatňován jako vztah k partnerům a účastníkům vzdělávání. ŠVP klade důraz na všestranný rozvoj osobnosti.

S čím se u nás setkáte?
  • Jsme škola rodinného typu.
  • Každému žákovi se věnujeme individuálně.
  • Možnost konzultací dětí, ale i rodičů s učiteli i speciálním pedagogem.
  • Ve škole funguje výchovné, kariérové poradenství, zaměřujeme se i na prevenci sociálně patologických jevů.
  • Snažíme se usnadnit předškolákům přechod do školy kvalitní přípravou, na které se podílí i speciální pedagog.
  • Zkušení a ochotní pedagogové.
  • V první třidě kroužek anglického jazyka.
  • Od druhé třídy výuka anglického jazyka jako povinného předmětu.
  • Od sedmé třídy možno studovat druhý cizí jazyk.
  • Výuka informatiky již od čtvrtého ročníku.
  • Učebna s interaktivní tabulí.
  • Moderní multifunkční učebna výpočetní techniky.
  • Velká úspěšnost při přijímacích zkouškách na střední školy.
  • Lyžařský výcvik, škola v přírodě, školní výlety.
  • Průběžné sledování výsledků v porovnání s ostatními školami v ČR.
  • Velké množství doprovodných aktivit (divadla, zoo, kulturní památky).

Využití volného času:
  • Velké množství zájmových kroužků – podle zájmu dětí (taneční aerobik, šikovné ruce, vybíjená, zdravotní, malý podnikatel, němčina hrou, hra na sopránové flétny).
  • Svůj volný čas mohou děti trávit v průběhu volných hodin nebo po vyučování v nově zřízeném ŠKOLNÍM KLUBU.
  • Volný přístup k internetu.
  • Tělovýchovné zařízení v přírodě, využitelné i mimo výuku.

Školní družina:

• Provoz od 11,30 do 17.00 hodin.
  • Za hezkého počasí možnost využití přírodní tělocvičny v areálu školy.
  • Řada kulturních aktivit, tvorba krásných dekorativních výrobků.

Školní jídelna:

• Nápojový automat, možnost zakoupení svačin.
  • Jídlo vysoké kvality, chlazené i teplé nápoje, pestrý jídelníček.
  • Dodržování nejpřísnějších hygienických norem.

17.01.2020

Jíme zdravě

Ve středu 15. 1. 2020 proběhla ve školní družině přednáška na téma „Jíme zdravě a s chutí“. Přednáška byla shrnutím pravidel zdravého stravování v rámci pravidla 3P – pestře, přiměřeně, pravidelně – tj. co jíst, co je zdravé, kolikrát denně jíst, základní živiny, nápoje zdravé a nezdravé, jak nakupovat potraviny a jak s nimi zacházet. Přednáška byla velice poutavá, děti si vytvořily vlastní jídelníček, dozvěděly se jak se správně stravovat a v jakých časových intervalech a mnoho dalšího. V tematických pracovních sešitech a DVD, které jsme obdrželi, budeme i nadále na téma zdravá výživa pracovat.

16.01.2020

Ve středu 22.1.2020 odpadá kroužek informatiky.

Ve středu 22.1.2020 odpadá kroužek informatiky z důvodu lyžařského kurzu.

16.01.2020

V pátek 17.1.2020 a 24.1.2020 odpadá florbal.

V pátek 17.1.2020 odpadá florbal z důvodu školení učitele. 24.1.2020 odpadá florbal z důvodu lyžařského kurzu.

Detail AKTUALITY

Ve středu 15.1.2020 odpadá pěvecký sbor.

Z důvodu pedagogické rady odpadá ve středu 15.1.2020 pěvecký sbor.

13.01.2020

Ve středu 15.1.2020 odpadá kroužek informatiky.

Z důvodu pedagogické rady odpadá ve středu 15.1.2020 kroužek informatiky.