Charakteristika ZŠ

Našim žákům nabízíme:

Výuka:

• Od září 2007 probíhá výuka podle školního vzdělávacího programu „ZŠ Poříčany“, který je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem. Naše motto vyjadřuje základní myšlenku vzdělávacího programu – „otevřenost školy všem dětem, rodičům i veřejnosti“.
  • Budeme děti vzdělávat tak, aby mohly uplatnit své individuální předpoklady, aby se jejich vzdělávání odvíjelo od jejich převažujících zájmů, schopností a reálných hranic možností.
  • Umožníme žákům se specifickými vzdělávacími potřebami, ale i žákům nadaným se začlenit a přiměřeně realizovat.
  • Vytváříme důstojné a zdravé prostředí, v němž je vztah k žákům chápán a uplatňován jako vztah k partnerům a účastníkům vzdělávání. ŠVP klade důraz na všestranný rozvoj osobnosti.

S čím se u nás setkáte?
  • Jsme škola rodinného typu.
  • Každému žákovi se věnujeme individuálně.
  • Možnost konzultací dětí, ale i rodičů s učiteli i speciálním pedagogem.
  • Ve škole funguje výchovné, kariérové poradenství, zaměřujeme se i na prevenci sociálně patologických jevů.
  • Snažíme se usnadnit předškolákům přechod do školy kvalitní přípravou, na které se podílí i speciální pedagog.
  • Zkušení a ochotní pedagogové.
  • V první třidě kroužek anglického jazyka.
  • Od druhé třídy výuka anglického jazyka jako povinného předmětu.
  • Od sedmé třídy možno studovat druhý cizí jazyk.
  • Výuka informatiky již od čtvrtého ročníku.
  • Učebna s interaktivní tabulí.
  • Moderní multifunkční učebna výpočetní techniky.
  • Velká úspěšnost při přijímacích zkouškách na střední školy.
  • Lyžařský výcvik, škola v přírodě, školní výlety.
  • Průběžné sledování výsledků v porovnání s ostatními školami v ČR.
  • Velké množství doprovodných aktivit (divadla, zoo, kulturní památky).

Využití volného času:
  • Velké množství zájmových kroužků – podle zájmu dětí (taneční aerobik, šikovné ruce, vybíjená, zdravotní, malý podnikatel, němčina hrou, hra na sopránové flétny).
  • Svůj volný čas mohou děti trávit v průběhu volných hodin nebo po vyučování v nově zřízeném ŠKOLNÍM KLUBU.
  • Volný přístup k internetu.
  • Tělovýchovné zařízení v přírodě, využitelné i mimo výuku.

Školní družina:

• Provoz od 11,30 do 17.00 hodin.
  • Za hezkého počasí možnost využití přírodní tělocvičny v areálu školy.
  • Řada kulturních aktivit, tvorba krásných dekorativních výrobků.

Školní jídelna:

• Nápojový automat, možnost zakoupení svačin.
  • Jídlo vysoké kvality, chlazené i teplé nápoje, pestrý jídelníček.
  • Dodržování nejpřísnějších hygienických norem.

11.03.2020

Způsob výuky po dobu mimořádného volna - ČTĚTE DENNĚ

Výuka bude probíhat formou samostudia. Žáci budou dostávat úkoly cestou týdenních plánů a na stránkách jednotlivých tříd. Přístup přes hlavní menu ve sloupci ZŠ. Sledujte naše stránky denně. Veškerá látka určená k samostudiu bude prověřena testem!

10.03.2020

Uzavření ZŠ T.G.M. a MŠ Poříčany

Dnem 11. 3. 2020 jsou na základě nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR základní školy v České republice uzavřeny. Veškeré dostupné informace budeme zveřejňovat zde.

10.03.2020

Zápis do 1. třídy základní školy - odložen na 8. 4. 2020

Zápis do 1. třídy ZŠ Poříčany proběhne elektronicky v době od 1. 4. do 8. 4. 2020 Pokyny najdete po otevření celého textu.

24.02.2020

Budování venkovního fitcentra.

Díky spolku rodičů a přátel školy, jsme dnes zahájili budování venkovního fitcentra.

20.02.2020

Sběr papíru

Dne 19. 2. 2020 proběhlo ve škole další kolo sběru papíru. Celkově jsme odevzdali 2330 kg papíru. Na další kolo nebudeme čekat zase rok, ale proběhne již za dva měsíce. Tedy v měsíci dubnu. Školní parlament se rozhodl výtěžek tohoto kola věnovat na pomoc zvířatům po ničivých požárech v Austrálii.