Kariérové poradenství

Aktuální informace ohledně PZ

Vyplňování přihlášek online by mělo být přístupné od 1.2. do 20.2. - detailní informace o všech třech způsobech, jakými lze letos přihlášky podávat naleznete zde: https://www.prihlaskynastredni.cz/

Portál pro vyplňování přihlášek plně funkční od 1.2. naleznete zde www.dipsy.cz

M.Šebestová

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vám oznámit, že naše škola se stala oficiální partnerskou školou v projektu PoznejPovolání. Jde o odpolední online webinář určený pro žáky středních škol a 2. stupně základních škol.V příštím školním roce 2023/24 bude probíhat vůbec poprvé - primárně je určen pro žáky škol v Praze a Středočeském kraji. Podrobnosti o projektu včetně detailních harmonogramů naleznete na webových stránkách www.poznejpovolani.cz.

Cílem webináře je pomoci žákům ve výběru budoucího oboru, střední či vysoké školy a praktické specializace, otevřít nové obzory, motivovat k dalšímu studiu a přípravě na povolání a usnadnit budoucí vstup na pracovní trh. Webinář se skládá z jednotlivých online prezentací/setkání, během kterých budou mít žáci možnost každý týden poznat nového zaměstnavatele či zaměstnance ze svého regionu napříč různými obory a odvětvími, obsah jejich pracovní činnosti, osobní příběhy, hodnocení, doporučení apod.

Do projektu se zapojila i řada významných osobností např. z oblasti lékařství, vědy i podnikání, mezi prezentujícími je možné nalézt TOP zaměstnavatele v regionu, státní instituce, osoby samostatně výdělečně činné atd. K webináři je možné se připojovat z jakéhokoliv zařízení s přístupem k internetu přes aplikaci Zoom, kterou je možné instalovat do osobního počítače, notebooku, telefonu či tabletu.

Za naší školu se do projektu zapojí obě budoucí deváté třídy, zaregistrujeme dva žáky z každé třídy a v odpoledních webinářích se budou střídat a následně informovat ostatní ve výuce. Účastnický poplatek za webináře hradí škola.

Ing. Marcela Šebestová, kariérový poradce

Kariérové poradenství

kp

Příjímací řízení 2023/2024

MŠMT právě oznámilo termíny přijímacího řízení na SŠ. Nově se budou zkoušky konat ne ve dvou za sebou jdoucích dnech, ale první termín bude v pátek 12.dubna 2024 a druhý termín až po víkendu, tedy v pondělí 15. dubna 2024. Toto je jedna z prvních a konkrétních změn, které deváťáky v letošním roce čekají. MŠMT a Cermat  momentálně projednávají další úpravy a změny.

(www.kampodevitce.cz)