ZŠ a MŠ Poříčany
ZŠ T.G.M. a MŠ Poříčany

Zápis pro školní rok 2024/2025 proběhne dne 10. 4. 2024 od 14:00 do 17:30.

 

více informací k zápisu najdete zde.

Škola v přírodě

ŠKOLA V PŘÍRODĚ "SEDMIDOLÍ"   11. - 15. 6.     3. A + 5. A

15. 6. Vrátili jsme se v pořádku a se spoustou nádherných zážitků. Všechny děti moc chválíme za vzorné chování a Vám rodičům děkujeme za důvěru, se kterou jste nám své děti svěřili. Byl to báječně strávený týden!

FOTOGRAFIE jsou na serveru uloz.to, o odkaz si prosím pište na e-mail: jana.mertlikova@zsporicany.cz

nebo pošlete po dětech do školy flash disk, do druhého dne vrátíme:-)

 

14. 6. ČTVRTÝ DEN - Bílé Labe

Dnes jsme se vydali na túru údolím Bílého Labe. Děti si držely svižné tempo a obdivovaly nádherné labské vodopády. Ve stejnojmenné horské boudě jsme se posilnili, nakoupili drobné suvenýry a všichni už se tu těší na závěrečný slavnostní večer spojený s předáváním diplomů a cen a hlavně - s opékáním buřtů!

3. místo "Nejlépe uklizený pokoj"Diplom za vynikající sportovní výkony

Team NIKEDiplom za vynikající sportovní výkony

2. místo "Nejlépe uklizený pokoj" 1. místo "Nejlépe uklizený pokoj"

13. 6. TŘETÍ DEN - aquapark

Dnešní ranní rozcvičku na svěžím horském vzduchu jsme pojali jako trénink na fotbalový a volejbalový turnaj... které se ale bohužel nakonec nemohly uskutečnit, neb Krakonoš hned po rozcvičce roztrhl další pytel s deštěm a tentokrát byl neoblomný (prší doteď). Zabavili jsme se tedy v chatě - páťáci se na vlastní přání učili, někteří se dali i vyzkoušet (ano, milí rodiče, češtinu i vlastivědu už máme hotovou, zbývá už jen matematika:-) A abych nezapomněla, věděli jste, že páťáci (chlapecký pokoj) si v pondělí místo pohádky na dobrou noc vyprosili předčítání z vlastivědy? :-))) Jsou opravdu svědomití. Třeťáci dnes dopoledne vymýšleli překrásné básničky o Sedmidolí, určitě se máte nač těšit (snad se doma pochlubí, všechno mají zapsané v deníčcích:-)

Po obědě jsme za drobného mrholení vyrazili ven, což ale proběhlo neuvěřitelně hladce a za obecného nadšení - motivace byla totiž obrovská - náš cíl ve Špindlerově Mlýně: AQUAPARK. Společně s instruktory jsme na děti bedlivě dohlíželi a ty si tak místní atrakce mohly maximálně užít. Fotky bohužel nemáme, ale ty rozzářené úsměvy svých dětí si určitě umíte představit: vířivka, tobogán, koblížky, vodní trysky, protiproud...

Teď právě dětem začíná večerní program. O tom, jak se vydařil, se zmíníme zase zítra. Držte nám palce, aby se počasí umoudřilo, rádi bychom společně vyrazili na celodenní horskou túru:-)

Přidáváme pár fotek ze včerejší diskotéky:

diskotéka diskotéka

diskotéka diskotéka diskotéka diskotéka

diskotéka

 

 

 

 

 

 

 

12. 6. DRUHÝ DEN - olympiáda

Celou noc v Krkonoších vydatně pršelo, naštěstí ráno se nám podařilo Krakonoše obměkčit, takže jsme se (po prvním bodování pokojů a už za polojasného počasí) společně vydali alespoň na krátkou túru na Medvědí boudu. Vrátili jsme se na minutu přesně na oběd, posilnili se (Honzík  Burian vtipně prohlásil, že guláš byl výborný, i když trochu pikantní:-) a během poledního klidu vymýšleli (nejlépe vítězné) strategie na sportovní odpoledne s Lukášem a Tomášem. Bohužel, disciplíny nebyly předem známy, takže dílčí neúspěchy se nakonec přece jen objevily, i když - kdo z vás by uspěl v lyžování na trojlyži nebo nebo v korýtkách s pingpongovým míčem???

týmové slalomové lyžování:-)týmové slalomové lyžování:-)

desetimetrová krajta modrá korýtka

běžky:-) běžky:-)

Teď se právě se chystáme na diskotéku a možná i výjimečně pozdější večerku:-)

(A pokud jste včera tipovali, že to do pozdních večerních hodin nejvíc žilo u páťáků, tak se mýlíte - třeťáci s pravou půlnocí jednoznačně zvítězili:-)

11. 6. PRVNÍ DEN - příjezd

Cesta pohodlným klimatizovaným autobusem proběhla příjemně a rychle. Za necelé dvě hodinky jsme byli na místě... nebo lépe řečeno téměř na místě, neb prostorný klimatizovaný bus potřebuje také nějaký ten prostor na parkování a především otáčení... Inu, pan řidič seznal, že jednodušší bude vysadit nás "kousek od chaty". Ti, kteří mu uvěřili, byli vbrzku v Sedmidolí. Ti, kteří se nechali mystifikovat, že chata je asi o deset kilometrů dál "pořád do kopce", se na cestě poněkud zdrželi. Nicméně našly se dobré duše, které si kopec seběhly a vyšláply ještě jednou, aby kamarádům pomohly s motivací i s batohy:-) (Kufry nám samozřejmě pan správce odvezl dodávkou.)

na cestě do Sedmidolí

Po rychlém rozdělení do pokojů (ke všeobecné spokojenosti) jsme spěchali na oběd, abychom využili příjemně teplého odpoledne k naší první horské túře - pod vedením instruktorů Lukáše a Tomáše děti došly až na Sněžné jámy. Klobouk dolů, všichni zvládli velký výšlap se ctí!

Po výborné večeři (buchtičky se šodó) a odpočinku na pokojích děti rychle ožily a s nadšením se pustily do večerního programu pod taktovkou instruktorů. Večerka bude ve 22.00 a vy můžete doma tipovat, kdo dnes odpadne jako poslední (zítra budeme informovat:-)

Všechny děti jsou spokojené a v pořádku a skvělé a těšíme se na zítřejší den!!!

Dívčí kamenyDívčí kameny Dívčí kameny Dívčí kameny

Dívčí kameny Dívčí kameny

 Dívčí kameny

 

 

__________________________________________________________________________________

Dobré ráno, dnes odjíždíme v 08:00.

Dojeli jsme v pořádku v 12:30 hodin. Už jsme i po obědě.

Zdravíme druhý den pobytu na Šumavě. Počasí nám přeje,

ubytování a jídlo dobré. Nyní snídáme a za chvíli jdeme na 

lanovku na Pancíř.

Lanovka Špičák - Pancíř Lanovka Špičák - Pancíř - 1.A

 

Lanovka Špičák - PancířLanovka Špičák - Pancíř - 1.B

 

Lanovka Špičák - Pancíř Lanovka Špičák - Pancíř - 4. třída

Dnes 5.6. v 12.30 hodin jsme se vrátili z lanovky Špičák - Hofmanka - Pancíř.

Počasí bylo vynikajicí a děti byly velmi spokojeny.

Dnes také začíná bodování pořádku na pokojích.

Zítra nás dopoledne čeká výlet na Čertovo a Černé jezero.

Každý den odpoledne se o děti za pedagogického dozoru starají

čtyři animátorky, které mají pro ně připravený program.

Navíc zítra po večeři je pro děti připravena stezka odvahy.

Děti také mají každé ráno venku rozcvičku.

Čertovo jezero - 1.A Čertovo jezero - 1.AČertovo jezero - 1.B Čertovo jezero - 1.BČertovo jezero - 4.třída Čertovo jezero - 4.třída

Dnes 6.6. po poledni jsme se vrátili z náročného výletu z Čertova jezera.

Museli jsme vystoupat velmi náročnou sjezdovku.

Vše probíhá bez velkých problémů. Nyní děti mají program s animátorky.

Zítra dopoledne nás čeká výlet do nedaleké Železné Rudy.

Zde navštívíme Muzeum Šumavy a vyhlášenou cukrárnu Sněhurka.

Večer čeká děti závěrečná diskotéka.

- Cukrárna Sněhurka Cukrárna Sněhurka v Železné Rudě - 1.A

Dnes 7.6. jsme dopoledne jeli vlakem do Železné Rudy. Jeli jsme pouhou jednu stanici.

Zde jsme navštívili také Muzeum lyžování a 1.A vyhlášenou cukrárnu Sněhurka.

Po večeři budou mít děti závěrečnou diskotéku.

Zítra po snídani se bude balit a připravovat k dopolednímu odjezdu.

Cestou se stavíme v Klatovech a podíváme se na místní Katakomby.

Pravděpodobný návrat ke škole bude po 17. hodině.

 

 

  

 

Vedlejší menu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
1
6 7
8 9 10
1
11 12 13 14
15 16
1
17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:27
TÝDEN:1692
CELKEM:817938