ZŠ a MŠ Poříčany
ZŠ T.G.M. a MŠ Poříčany

Ceny obědů s platností od 1. 9. 2022

1. Mateřská škola celodenní strava do 6. roku věku      50 Kč za porci

od 6. roku věku                                                                 54 Kč za porci

2.  Strávníci 7–10 let                                                             32 Kč za porci

3.  Strávníci 11–14 let                                                            35 Kč za porci

4.  Strávníci 15 a více let                                                       41 Kč za porci

Důchodci                                                                               61 Kč za porci

Cizí strávníci                                                                          66 Kč za porci

Do věkových skupin jsou strávníci zařazování na dobu školního roku, ve kterém dosahují věku podle bodů 1-4. (viz vyhláška č. 107/2005 Sb., o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů).

Mgr. Miroslava Musilová – ředitelka školy

Charakteristika ZŠ

Našim žákům nabízíme:

Výuka:

• Od září 2007 probíhá výuka podle školního vzdělávacího programu „ZŠ Poříčany“, který je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem. Naše motto vyjadřuje základní myšlenku vzdělávacího programu – „otevřenost školy všem dětem, rodičům i veřejnosti“.
  • Budeme děti vzdělávat tak, aby mohly uplatnit své individuální předpoklady, aby se jejich vzdělávání odvíjelo od jejich převažujících zájmů, schopností a reálných hranic možností.
  • Umožníme žákům se specifickými vzdělávacími potřebami, ale i žákům nadaným se začlenit a přiměřeně realizovat.
  • Vytváříme důstojné a zdravé prostředí, v němž je vztah k žákům chápán a uplatňován jako vztah k partnerům a účastníkům vzdělávání. ŠVP klade důraz na všestranný rozvoj osobnosti.

S čím se u nás setkáte?
  • Jsme škola rodinného typu.
  • Každému žákovi se věnujeme individuálně.
  • Možnost konzultací dětí, ale i rodičů s učiteli i speciálním pedagogem.
  • Ve škole funguje výchovné, kariérové poradenství, zaměřujeme se i na prevenci sociálně patologických jevů.
  • Škola je zapojena do projektu KIVA, který se zaměřuje na prevenci a intervenci nežádoucích jevů ve školním prostředí.
  • Snažíme se usnadnit předškolákům přechod do školy kvalitní přípravou, na které se podílí i speciální pedagog.
  • Zkušení a ochotní pedagogové.
  • Od druhé třídy výuka anglického jazyka jako povinného předmětu.
  • Od sedmé třídy možno studovat druhý cizí jazyk.
  • Výuka informatiky již od čtvrtého ročníku.
  • Moderní multifunkční učebna výpočetní techniky.
  • Velká úspěšnost při přijímacích zkouškách na střední školy.
  • Lyžařský výcvik, škola v přírodě, školní výlety.
  • Průběžné sledování výsledků v porovnání s ostatními školami v ČR.
  • Velké množství doprovodných aktivit (divadla, zoo, kulturní památky).

Využití volného času:
  • Velké množství zájmových kroužků – podle zájmu dětí (např. sportovní hry, turistický kroužek, kreativní kroužek, keramika, němčina hrou, angličtina).
  • Tělovýchovné zařízení v přírodě, využitelné i mimo výuku.

Školní družina:

• Provoz ranní družiny 6,30 hod. - 7,40 hod., odpolední od 12,00 do 16.45 hodin.
  • Za hezkého počasí možnost využití přírodní tělocvičny v areálu školy.

Školní jídelna:

• Nápojový automat, možnost zakoupení svačin.
  • Jídlo vysoké kvality, chlazené i teplé nápoje, pestrý jídelníček.
  • 4x v týdnu možnost výběru ze dvou jídel.
  • Dodržování nejpřísnějších hygienických norem.

Návštěvnost: